У селищі Бородянка, що на Київщині, з листопада почала працювати лінія з екологічної переробки будівельного сміття.
Про це повідомила бородянський селищний голова Ірина Захарченко у Facebook.
Вона розповіла, що на місці проведення робіт розмістили сучасну техніку, облаштували системи пилопригнічення, забезпечили сортування матеріалу для подальшої обробки. Кваліфікований персонал, який задіяний у переробці, пройшов спеціальні навчання.
Ірина Захарченко також повідомила, що запустити процес переробки місцева влада змогла завдяки спеціалізованій техніці, яку передало Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA).
“Ця техніка надзвичайно прискорить процес переробки”, – впевнена вона.
Чиновниця наголосила, що до утилізації будівельного сміття, як і для побутового, важливо застосувати екологічний принцип – сортувати, переробляти та повторно використовувати матеріал.
За її словами, Київщина стала першою в Україні, яка впровадила комплексну систему переробки будівельних відходів. Отриману сировину можна буде використати для відновлення області: у будівництві дорожніх основ, як наповнювач для будівельних сумішей і конструкцій та інше.
Перший заступник голови Київської ОДА Микола Бойко також додав що, у 2024 році орієнтовно планується переробити 15-20 тис. тонн відходів руйнувань. У 2025 році ця прогнозна цифра становить понад 50 тис. тонн. Посадовець розповів, що наразі підприємство розпочало роботу з розчищення місць тимчасового зберігання відходів від руйнувань Макарівської та Бородянської територіальних громад.
Раніше ЕкоПолітика розповідала, що у Херсоні стартував пілотний проєкт з переробки, очищення та подальшої реалізації будівельного сміття.