У Житомирській міській лікарні №2 встановили нову сонячну електростанцію (СЕС). Вона доповнить першу, яку встановили у 2023 році.
Про це повідомили у ГО “Екоклуб”.
Потужність нової СЕС – 105,3 кВт. Разом із нею лікарню обладнали акумуляторами ємністю 30,6 кВт·год. Разом із дизельними генераторами вони дозволять медзакладу продовжувати працювати під час вимкнень електропостачання. Нова СЕС з акумуляторами зможе забезпечити автономну роботу реанімаційного відділення та ліфта.
Фінансування на обладнання другої станції лікарня отримала через проєкт "Відновлювані джерела енергії для стійкої України". Вартість цієї СЕС склала понад 3 млн грн, 500 тис. грн з цих коштів – це співфінансування лікарні.
За розрахунками, СЕС генеруватиме 92 730 кВт·год електроенергії на рік. Якщо тариф на електропостачання залишиться незмінним, лікарня зможе заощадити майже 680 тис. грн щорічно на цій статті видатків.
Першу сонячну електростанцію у медзакладі встановили у 2023 році. Вона має вп’ятеро меншу потужність – лише 20 кВт. Але результати її роботи настільки надихнули громаду, що посадовці вирішили збільшити потужності СЕС. До цього під час вимкнень електроенергії будівлі стаціонару живили лише два дизельні генератори потужністю 150 кВт кожний.
"Розширення нашої СЕС – важливий крок до енергетичної незалежності лікарні. Це гарантує безпеку пацієнтів та медичного персоналу, особливо в критичні моменти, коли вимкнення електроенергії можуть загрожувати життю людей", – зазначив Владислав Дубчак, заступник директора з технічних питань КП “Лікарня №2” у Житомирі.
Раніше ЕкоПолітика розповідала, що в одному з пологових будинків у Святошинському районі столиці завершили монтаж сонячної електростанції потужністю 120 кВт.
Також ми інформували, що за перше півріччя 2024 року частка відновлюваних джерел енергії в енергетичному балансі України зросла до 9,8%.