Комітет з питань екологічної політики та природокористування на своєму засіданні 11 вересня розглянув проєкт Закону №11310 “Про основні засади державної кліматичної політики”, узгодив його остаточну редакцію та рекомендував Верховній Раді прийняти його у другому читанні та в цілому.
Про це повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук у Facebook.
Вона зазначила, що його прийняття є важливим для євроінтеграції України, підготовки до переговорів з ЄС, а також для виконання умов Програми Ukraine Facility та отримання допомоги від країн-партнерів.
Очільниця Міндовкілля впевнена, що Україна має структурувати свою кліматичну політику, визначити її ключові напрямки та синхронізувати їх з європейською кліматичною аджендою.
“Крім того, кліматична політика, низьковуглецевий розвиток – це наш шлях успішного відновлення економіки, відбудови зруйнованого за новими стандартами”, – наголосила посадовиця.
Проєкт Закону №11310 наближає національне кліматичне законодавство до права Європейського Союзу, зокрема Регламенту (ЄС) 2021/1119, що встановлює основу для досягнення кліматичної нейтральності, та Регламенту (ЄС) 2018/1999 про управління Енергетичним Союзом та пом’якшення наслідків зміни клімату.
У ньому визначаються:
- основні засади державної кліматичної політики;
- особливості формування та досягнення цілей державної кліматичної політики;
- засади забезпечення кліматичного планування на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях;
- особливості звітування відповідно до вимог Рамкової конвенції Організації Об’єднаних Націй про зміну клімату та збору даних цих цілей;
- основні засади національної системи відстеження впровадження політик, заходів та прогнозування у сфері зміни клімату.
Нагадаємо, ЕкоПолітика раніше анонсувала розгляд проєкту Закону №11310 Комітетом з питань екологічної політики та природокористування на засіданні 11 вересня.