Нова послуга з видачі онлайн дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря на платформі "Екосистема" передбачає можливість тільки вказати проммайданчик, на якому розташовані джерела викидів, і не має форм для введення іншої передбаченої законодавством інформації.
Про це заявили активісти громадської організації SaveDnipro.
Вони взяли участь в оголошеному 5 вересня Міндовкіллям бета-тестуванні нової послуги. Відомство запропонувало громадськості перевірити, як працюватиме процедура видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами 1, 2, 3 групи в режимі peopleless (без чиновника).
Скріншот з eco.gov.ua.
Активісти нагадали, що отримання дозволу на викиди – це багаторівнева процедура, вимоги до якої прописані в законодавстві.
“Якщо ви субʼєкт господарювання, ви маєте подати всю передбачену інформацію, супутні документи, скласти, підписати та подати заяву тощо. Натомість у представленій версії "Beta-test" ви лишень можете вказати проммайданчик, потім двічі натискаєте "Далі" і все – "Заява підписана"”, – спантеличено констатували вони.
У SaveDnipro зауважили, що система не запросила ані дані про викиди, ані період, ані значення з довідки про фонові забруднення, що є обов’язковою інформацією для надання дозволу на викиди забрудюючих речовин в атмосферне повітря.
“Тобто перед вами цифровий сервіс, в якому повністю відсутній функціонал”, – ось висновок, який зробили активісти.
Також вони зауважили, що інструментарію для громадськості також не знайшли.
“То навіщо Міндовкілля виклало цей "пустопорожній" продукт на тестування? Сподівалися, що ніхто не зверне увагу і не подивиться що всередині? ” – ставлять резонне питання у SaveDnipro.
Активісти нагадали, що минулого тижня вони звертали увагу на помилки у звіті, автоматично згенерованому Міндовкіллям на основі даних Національного реєстру викидів та перенесення забруднювачів (РВПЗ). Також багато нарікань, на їхню думку, викликає нова версія реєстру оцінки впливу на довкілля (ОВД). У ГО вважають її гіршою за попередню.
“Тож виникає закономірне питання: а чи достатньо інституційної спроможності у Міндовкілля для розробки та підтримки цифрових сервісів?” – констатували активісти.
Днями ЕкоПолітика розповідала про вкрай негативну оцінку діяльності Руслана Стрільця на посаді міністра екології директором Київського еколого-культурного центру Володимиром Борейком.
Також ми підготували для читачів власний аналіз звіту про роботу ексміністра на посаді.