Депутати Київської міської ради не підтримали петицію №12975 “Припинення суцільного знищення зелених насаджень” киянина Дмитра Скрипника, яку підписали 6025 містян. Вони заявили, що можуть перестати косити траву на прибудинкових територіях лише у разі внесення змін до законодавства.
Про це пише “Хмарочос”.
Автор петиції, окрім припинення суцільного знищення зелених насаджень на прибудинкових територіях, просив переглянути та врегулювати нормативні акти про догляд за травою, кущами та деревами на ділянках у житлових масивах міста спільно з компетентними екологами та фахівцями містобудування.
Дмитро Скрипник аргументував необхідність цього тим, що зелені насадження є основним інструментом терморегуляції у місті та запобігають рознесенню ґрунту по тротуарах. Окрім того, на його думку, їх відсутність робить місцевість естетично непривабливою та псує імідж житлових районів, а також породжує пил та бруд, якими змушені дихати громадяни.
“Важливо припинити повне знищення трави, яке не несе жодної користі для громадян та шкодить екології міста”, – впевнений киянин.
Він також зауважив, що кожного року на покіс на прибудинкових територіях витрачається більше ніж 18 000 000 грн.
Натомість при формуванні відповіді на петицію депутати Київради послалися на низку законодавчих норм і правил благоустрою, які вимагають від комунальників косити газони, коли трава виростає до 15 см. Згідно з правилами, максимальна висота звичайного газону не має перевищувати 10 см, партерного (частини ландшафтного дизайну) — 5 см. В Україні партерні газони косять у середньому 15-18 разів за сезон, звичайні — 10-14.
На думку депутатів, косіння трави сприяє вегетації, а також запобігає розмноженню кліщів. Вони також запевняють, що без поливу навіть некошений газон все одно засохне.
У Київраді заявили, що можуть змінити підхід лише у разі внесення змін до законодавства.
Рік тому ЕкоПолітика розповідала про те, що у Києві у мікрорайоні Позняки комунальники викосили ділянку природного росту різнотрав'я, яку обіцяли не чіпати.