Україна та Румунія вирішили 20-річну суперечку щодо облаштування глибоководного суднового ходу "Дунай-Чорне море".
Країна виконала всі необхідні екологічні євроінтеграційні вимоги Конвенції Еспо щодо каналу, повідомляє міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець у Facebook.
Це сталося під час 9-ї Наради Сторін Конвенції Еспо.
“Ми виконали "домашню роботу" і здолали довгий шлях по приведенню у відповідність проєкту до вимог Конвенції. Адже Україні не байдуже на добросусідські відносини та дотримання норм міжнародного права. Ми хочемо і можемо шукати спільну мову та виправляти помилки минулого”, – написав він.
Як відомо, спір стосовно каналу тривав з 2004 року, відколи Україна запустила плавання каналом в експериментальному режимі. Однак Єврокомісія та Румунія виступили проти через природоохоронний статус дельти та відсутність процедури з оцінки впливу судноплавства на довкілля.
“Україна зрозуміла не тільки, що має виконувати всі зобов'язання та умови, встановлені на європейському рівні для такого проєкту, але й що може це зробити, – написав міністр довкілля, водних та лісових ресурсів Румунії Мірча Фечет. – Не тільки для Румунії та Євросоюзу, але й для України важливо впроваджувати ті правила, які гарантують захист дельти Дунаю”.
Він додав, що наступним кроком стане введення в дію Спільної румунсько-української комісії. Орган здійснюватиме управління всіма процедурами транскордонної оцінки впливу на довкілля.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у листопаді 2022 року Україна та Румунія підписали Угоду про імплементацію Конвенції Еспо. Документ поширюється на Карпатський регіон та спільні транскордонні річкові басейни, зокрема дельту Дунаю.