Окупанти почали знищувати найбільшу річку Приазовʼя

Окупанти почали знищувати найбільшу річку Приазовʼя t.me/ivan_fedorov_melitopol
Катерина Бєлоусова

Це може призвести до збільшення солоності води в Азовському морі

В Запорізькій області окупанти почали руйнувати береги річки Молочної, яка є найбільшою в північно-західному Приазов'ї.

Росіяни планують використати води річки для наповнення зрошувальних каналів, повідомляє міський голова Мелітополя Іван Федоров у Telegram.

“Окупанти вчиняють екоцид поблизу Мелітополя, – наголосив він. – Прикриваються турботою про екологію”.

Федоров пояснив, що таке рішення може призвести до збільшення солоності води в Азовському морі і вплине на грунтові води.

Він зазначив, окупанти вже завдали непоправної шкоди екології регіону, а саме:

  • засмітили аграрні землі мінами та оборонними спорудами;
  • влаштували полігони на землях Приазовського національного природного парку;
  • спустошили зрошувальні канали, підірвавши Каховську ГЕС.

“Екоцид на тимчасово окупованих територіях – це ще один злочин, за який рф має відповідати перед всім світом”, – наголосив Федоров.

Нагадаємо, в окупованому Мелітополі Запорізької області річище річки Молочної замулилося, її води стали білого кольору, вкрилися білою піною та набули різкого неприємного запаху. Ймовірною причиною забруднення став прорив каналізації та потрапляння стоків у річку, однак окупанти бездіють.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в окупованому Маріуполі річище річки Кальчик повністю засипали шлаком в двох місцях. В Азовському морі масово гине все живе.

Читайте також
На Волині розслідують розкрадання коштів ЮНІСЕФ на ремонті очисних споруд. Стоки отруюють Стир
На Волині розслідують розкрадання коштів ЮНІСЕФ на ремонті очисних споруд. Стоки отруюють Стир

Через привласнення грошей каналізаційні споруди не витримують навантаження

Прифронтове Запоріжжя скеровує екоподаток на прибирання пилу та озеленення
Прифронтове Запоріжжя скеровує екоподаток на прибирання пилу та озеленення

Серед заходів зі зменшення викидів – заміна громадського транспорту та закупівля вуличних пилососів

В Україні збираються захищати торфовища та відновлювати повноводність річок
В Україні збираються захищати торфовища та відновлювати повноводність річок

Зараз більшість річок втратила природну течію через надмірну зарегульованість гідротехнічними спорудами

Забруднення може зрости до 10 разів: у НАН дослідили вплив війни на повітря
Забруднення може зрости до 10 разів: у НАН дослідили вплив війни на повітря

На якість повітря впливають російські атаки, зупинення промисловості та навіть масове використання генераторів на дизпаливі