У Кривому Розі масові вибухи у кар’єрах гірничо-видобувних підприємств, зокрема “АрселорМітталу”, у 2022 році стали одним з найбільших джерел забруднення повітря.
Так за рік було підірвано 29,9 мільйона м3 гірничої маси за 98 масових вибухів, через що в повітря потрапило 1,1 тисячі тонн небезпечних речовин, повідомляє Управління екології виконкому Криворізької міської ради у Facebook.
В повідомленні підкреслили, що порівняно з 2021 роком загальний обсяг підірваної гірничої маси та обсяг використаних вибухових речовин зменшився на 66%. А обсяг викидів забруднюючих речовин зменшився на 61%.
“В результаті масових вибухів відбувається забруднення атмосферного повітря пилом, діоксидом азоту, оксидом вуглецю”, – пояснили автори.
Вони підкреслили, що завдяки внутрішній і зовнішній гідрозабійки, застосуванню неелектричних систем ініціювання та безтротилових вибухових речовин вдалося уникнути викидів 3,4 тисячі тонн забруднюючих речовин.
Зазначається, що затверджені у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів показники емісії (питомих викидів), зокрема від вибухових робіт, є основою для розрахунку обсягів та видів викидів від технологічних процесів. Вони забезпечують повноту обчислення та сплати екологічного податку.
“Підприємствами із залученням спеціалізованих організацій продовжується робота щодо проведення вимірів фактичних питомих показників викидів забруднюючих речовин безпосередньо на контрольних блоках, що дозволяє визначати фактичну ефективність природоохоронних заходів”, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, у Кривому Розі у 2022 році обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря сягнув 65,8 тисячі тонн, що на 71% менше ніж у 2021 році. Найбільшим забруднювачем стало ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг", що утворило 88,5% загального обсягу викидів.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Кривому Розі у 2022 році обсяги утворення промислових відходів зменшилися на 60%, а обсяги розміщення – на 67% через спад виробництва в умовах війни.