Уряд затвердив додаткові правила з енергоефективності та видобутку підземних вод

Уряд затвердив додаткові правила з енергоефективності та видобутку підземних вод

Катерина Бєлоусова

Нові правила для артезіанських вод дозволять швидко забезпечити населення питною водою після підриву каховської ГЕС

Кабінет міністрів у вівторок, 11 липня, затвердив Порядок обміну інформацією у сфері енергетичної ефективності будівель, а також обліку артезіанських свердловин.

Про це повідомляє представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.

Він розповів, що Порядок обміну інформацією між центральними органами виконавчої влади, кваліфікаційними центрами, закладами вищої освіти та саморегулівними організаціями у сфері енергетичної ефективності будівель передбачає:

  • упорядкування процесів обміну інформацією;
  • забезпечення Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження інформацією про стан справ у сфері підготовки та сертифікації енергетичних аудиторів будівель. 

Мельничук підкреслив, уряд також вніс зміни до постанови КМУ від 08.10.2012 №963 "Про затвердження Порядку державного обліку артезіанських свердловин, облаштування їх засобами вимірювання обʼєму видобутих підземних вод” щодо:

  • виключення невластивої Держгеонадрам функції щодо визначення підприємств і організацій, повірочні лабораторії яких проводитимуть метрологічну атестацію або повірку засобів вимірювання обсягів видобутку підземних вод;
  • повноважень Кабміну щодо розроблення Порядку ведення державного реєстру артезіанських свердловин;
  • періодичності подання та оновлення даних держреєстру артезіанських свердловин для уникнення дублювання таких даних;
  • єдиного порядку подання даних до реєстру, а саме через електронний кабінет надрокористувача на Державному геологічному вебпорталі.

У пресслужбі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів підкреслили, що документ встановлює єдині правила функціонування Реєстру свердловин та на юридичному рівні фіксує поняття "артезіанська свердловина". Це дозволить оперативно реагувати на виклики воєнного часу та подолання наслідків підриву на Каховської ГЕС. Адже дозволяє швидко забезпечити населення питною водою. 

"Уряд продовжує свою послідовну політику у напрямку цифровізації сфери надрокористування. Цим рішенням ми створюємо прозорий доступ громадськості та бізнесу до даних про артезіанські свердловини та мінімізуємо корупційні ризики. Водокористувач зможе вносити дані про свердловини через Е-кабінет надрокористувача без контакту та втручання чиновника", – наголосив голова Міндовкілля Руслан Стрілець.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Кабінет міністрів схвалив низку довкіллєвих норм, серед яких законопроєкт "Про внесення зміни до статті 2 Закону України "Про металобрухт” та законопроєкт №9470 "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення питань з охорони та використання тваринного і рослинного світу".

Читайте також
Уряд визначив основні завдання у сфері захисту довкілля на 2024 рік
Уряд визначив основні завдання у сфері захисту довкілля на 2024 рік

У червні Міндовкілля має подати проєкту розпорядження Кабміну “Про затвердження плану заходів щодо створення національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів"

В Україні заборонили продаж бензину "Євро-3 та 4"
В Україні заборонили продаж бензину "Євро-3 та 4"

Заборону призупинили на початку повномасштабного вторгнення для подолання паливної кризи

Уряд затвердив низку енергоефективних норм
Уряд затвердив низку енергоефективних норм

Впроваджено додаткову можливість для пенсіонерів отримати 5 LED-ламп

"Друге життя" для сміття: в Україні офіційно визначили критерії віднесення до відходів
"Друге життя" для сміття: в Україні офіційно визначили критерії віднесення до відходів

Йдеться про ті речовини та предмети, які утворюються в процесі виробництва певної продукції та які прийнято вважати відходами