Стратегії відновлення не мають сенсу без дорожніх карт, фахівців та технологій – PAEW shutterstock

Стратегії відновлення не мають сенсу без дорожніх карт, фахівців та технологій – PAEW

Катерина Бєлоусова

Через повномасштабну війну понад 30% спеціалістів виїхали з України, або залишили професію

Президентка Асоціації професіоналів довкілля (PAEW) Людмила Циганок заявила, що всі стратегії зеленої трансформації не мають сенсу, якщо їх не втілити і якщо вони не підкріплені дорожніми картами, людським ресурсом та технологіями.

Адже світ знаходиться на порозі фазової кризи, аналогічної медичній кризі від пандемії Covid-19, написала вона на своїй сторінці у Facebook за попередніми результатами конференції Ukraine Green Recovery у Вільнюсі, Литва.

Циганок наголосила, що Україна сьогодні має величезну потребу в постійній підготовці фахівців нової генерації – спеціалістів зеленої трансформації. Адже через повномасштабну війну понад 30% висококваліфікованих і підготованих спеціалістів виїхали за межі України, або залишили професію.

“Світ змінюється дуже швидко, виклики набувають форм, небачених раніше. Підготовка фахівців зеленого відновлення, екотрансформації, декарбонізації потребує нетривіальних підходів, постійного обміну досвідом і безперервного навчання”, – наголосила вона.

Циганок зазначила, що всі стратегії зеленої відбудови повинні синхронізуватись із невідкладними конкретними діями та заходами з підготовки фахівців до реалізації окреслених завдань. 

Вона додала, що в PAEW регулярно проводять навчання спеціалістів, сприяють обміну досвідом, а також досліджують потреби та пропонують сталі рішення.

“Зберегти кадровий, науковий, інноваційний потенціал – наша щоденна задача, – підкреслила Циганок. – PAEW у Вільнюсі, бо забезпечити інституційну спроможність реалізувати всі амбіційні задачі України – це неабиякий виклик сьогодення”.

Нагадаємо, президент Литви Гітанас Науседа заявив, що екологічне відновлення України має стати історією успіху, адже воно критично важливе для забезпечення енергетичної незалежності від держави-агресора росії.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у вівторок, 28 листопада, у Вільнюсі, Литва, розпочалася чотириденна конференція "Зелене відновлення України" (Ukraine Green Recovery Conference).

Читайте також
Зелена економіка Великої Британії зросла на 9% у 2023 році – звіт
Зелена економіка Великої Британії зросла на 9% у 2023 році – звіт

Обсяги інвестицій у зелену економіку зменшили вдвічі – до 28 мільярдів фунтів стерлінгів на рік

Чеські фермери вийшли на протест проти Green Deal
Чеські фермери вийшли на протест проти Green Deal

В уряді Чехії заявили, що деякі організатори демонстрації мають проросійські погляди або інші політичні цілі

Уряд визнав енергонезалежність одним з основних пріорітетів 2024 року
Уряд визнав енергонезалежність одним з основних пріорітетів 2024 року

Держфонд декарбонізації з 1 квітня буде наповнюватися за рахунок принципу "забруднювач платить"

Аналітики назвали 6 умов зеленого відновлення критичних секторів економіки України
Аналітики назвали 6 умов зеленого відновлення критичних секторів економіки України

Україні радять встановити ціни на промислові викиди вуглецю, які аналогічні європейським