Міненерго розробило три проєкти для втілення Водневої стратегії України Shutterstock

Міненерго розробило три проєкти для втілення Водневої стратегії України

Зоряна Бердник

Вирішальне значення для старту цього процесу мала підтримка ЄЕК ООН

У Міністерстві енергетики України розробили три важливих документи для підготовки Водневої стратегії України.

Про це в межах 69-ї сесії Європейської економічної комісії ООН заявив заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков, повідомляє урядовий портал.

"Створено три надважливих документи: проєкт Дорожньої карти з виробництва та використання водню в Україні; проєкт Дорожньої карти використання водню в Україні в автомобільному транспорті; проєкт звіту про масштабну дію згідно з процедурою Стратегічної екологічної оцінки Дорожньої карти", — йдеться в повідомленні.

Як зазначається, документи розробили в результаті співпраці між підрозділами Європейської економічної комісії (ЄЕК) ООН та урядом України.

У міністерстві наголосили, що ці документи стануть міцним підґрунтям для розроблення Водневої стратегії України.

Також у відомстві зазначили, що підтримка ЄЕК ООН та її міждисциплінарний підхід мали вирішальне значення для старту цього процесу. Зокрема, ЄЕК ООН підтримала Україну в розробленні проєкту дорожньої карти виробництва та використання водню. Під час роботи ретельно розглянули енергетичний, транспортний та екологічний аспекти.

"Україна є державою-членом ЄЕК ООН і вже відчула корисність взаємопов’язаного підходу на прикладі водневої енергетики. Взаємопов’язаність означає, що одне й те саме політичне рішення має вплив одразу на декілька секторів і галузей. Україна прагне досягнути сталого розвитку, тому реалізовувати енергетичну політику не можна ізольовано, не беручи до уваги впливу цих заходів на навколишнє середовище, здоров'я людей, біорізноманіття тощо. Щоб знайти інтегровані рішення, потрібна якісна координація між усіма відповідними гравцями та загальнодержавний підхід", — додали в Міненерго.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що Міністерство енергетики України винесло пропозицію запровадити нульову ставку екологічного податку на викиди СО2, отримані в результаті спалювання біопалива. Зауваження та пропозиції до документа приймаються в письмовому вигляді та електронною поштою до 8 травня.

Читайте також
Україна та Данія почнуть партнерство у сфері "зеленої" енергетики
Україна та Данія почнуть партнерство у сфері "зеленої" енергетики

Данське енергетичне агентство надаватиме консультації й технічну допомогу

У Мінрегіоні презентували законопроєкт щодо комплексної термомодернізації будівель
У Мінрегіоні презентували законопроєкт щодо комплексної термомодернізації будівель

Законопроєкт розробили спільно з міжнародними партнерами

США та Єврокомісія оприлюднили спільну заяву щодо європейської енергетичної безпеки
США та Єврокомісія оприлюднили спільну заяву щодо європейської енергетичної безпеки

Природний газ залишається важливою частиною енергетичної системи ЄС під час "зеленого переходу"